Жіноча самотність: причини і шляхи подолання

Сучасний ритм життя — це і благо і велика проблема. Він водночас допомагає швидко розвиватися і може призвести до такої проблеми, як самотність. Особливо у жінок, які на відміну від чоловіків, у середньому більш соціалізовані і націлені на тісний контакт з соціумом або побудову сім’ї.

Негатив через те, що жінка залишилась одна, не має близьких людей, або має їх, але дуже далеко — це проблема, яка може призвести до хронічного стану самотності. А пізніше — до депресії, яка потребуватиме лікування.

Тому важливо розуміти причини і шляхи подолання такого стану, щоб зберегти як психологічне, так і фізичне здоров’я.

Причини жіночої самотності

Вище я вже виокремив основні причини, які створюють відчуття самотності або покинутості. А далі хотілося б виокремити параметри, котрі створюють хронічну самотність, яка переходить до рангу депресії з часом. До таких причин належать:

  • постійна самоізоляція і відокремленість від суспільства, основана на невпевненості (збільшується з часом — чи більше триває ізоляція, тим важче повернутися до нормального стану);
  • ріст кількості віртуальних знайомств, дружби і стосунків, а також їх переважання над реальними спробами побудувати будь-який тип взаємовідносин (навіть з тими ж віртуальними контактами);
  • постійне тяжіння до побудови індивідуального фінансового благополуччя, самостійності, незалежності і виділення під цю ціль майже всього часу (разом з ігноруванням того факту, що в кооперації з кимось все-одно буде легше, якщо не в фінансовому плані, то у психологічному);
  • втрата близької людини, з якою раніше дуже тяжко і старанно вибудовувалися відносини (з думками про те, що подібне вже не повториться);
  • особисті фізичні чи психологічні характеристики людини, які впливають на появу низької самооцінки, невпевненості, песимістичних настроїв.

Постійна вимушена самотність — це те, що базується на безупинному самоаналізі, невпевненості, розчаруванні у собі і навколишньому світі. І досить часто жінці потрібно стати просто більш поблажливою до самої себе або своїх нових знайомих, щоб вийти із замкнутого кола.

Шляхи подолання жіночої самотності

Щоб подолати жіночу самотність, варто робити наступне:

  1. Надати перевагу не думкам і філософії, а діям. Запрошуйте людей на зустрічі, займайтесь хоббі у соціумі, ходіть на спортивні секції. А вже потім можна пофілософствувати на основі отриманого досвіду.
  2. Женіть геть негативні думки будь якими способами і займайтесь лише тим, що приносить позитив. Постійне самонавіювання негативом не дасть жодного результату. Навіть перегляд безкорисного комедійного серіалу буде кращим варіантом. Не кажучи вже про будь-яку активність, яка є вашим природні (не вимушеним) хобі.
  3. Спробуйте аналізувати життя інших — перебуваючи у замкнутому колі самотності ми забуваємо, що навкруги є багато людей, з подібними ситуаціями. Але вони без депресії. То, може, взяти на озброєння їх досвід поведінки, життєдіяльності, звичок?
  4. Гуляйте — старайтесь виходити на вулицю хоча б раз на день для недовготривалої прогулянки. Постійне перебування у “чотирьох стінах” не приносить нічого, крім погіршення депресивного стану. А свіже повітря, простір і люди навкруги можуть як покращити настрій, так і створити приводи для нових знайомств.

Це лише частина можливих порад. Але всі вони знаходяться в одній площині — у площині відмови від завищених стандартів як до самої себе, так і до світу навкруги.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Жіноча самотність: причини і шляхи подолання