Якщо в мене панічні атаки, то це проблеми з психікою?

Хотів сьогодні написати статтю про психосоматику коронавірусу, але є дещо важливіше. Якщо про психосоматику теж цікаво прочитати, ставте +, напишу.

Зараз, у час масової тривожності, ця тема як ніколи актуальна. О другій ночі отримую дзвінки та листи про те, що людям страшно і неспокійно настільки, що вони не можуть заснути.

Перед тим як сказати вам шокуючу, на перший погляд, новину, на прикладі того, що коїться довкола, варто розповісти про панічні атаки.

У кожної людини є свій набір страхів і тривог. Деякі – природні, еволюційні: наприклад, інстинкт самозбереження. Деякі – набуті: наприклад, дитина дивилася на сварки чи навіть бійки батьків, і від цього в неї порушилося відчуття власної безпеки, вона постійно тривожна у будь-якій начебто небезпечній ситуації. У глибині будь-якого страху сидить ключовий страх – страх померти. Він природний, але ним можна керувати.

То як зароджується панічна атака? Ви маєте страх заразитися вірусом, на нього накладається страх заразити ближніх, а отже – страх, що вони помруть, що ви відчуватимете провину й біль. Додається тривога ваших близьких людей (тривога – дуже заразна штука). Ще й прочитали в цьому зашлакованому фейсбуці новини, більшість яких фейкові і спрямовані на поширення паніки. Далі з побаченим негативом і своїми переживаннями ви йдете в супермаркет, що може бути тригером для всіх ваших страхів і тривог одночасно. І хоп – у вас панічна атака.

Тепер – шокуюча новина. Панічні атаки разом із психологом чи психотерапевтом лікує психіатр. Але важливо розуміти, що він працює не лише з психічно хворими, а й зі здоровими. Цей лікар просто має право виписати таблетки. Якщо ви йдете до психолога або психотерапевта і той вам виписує препарати, попросіть його показати диплом з медичного університету. Я працюю в парі з психіатром, який є завідувачем відділення і людиною з великим досвідом.

Отже, варто зрозуміти, що панічна атака – це підсилена тривога, яка потребує заспокійливих, але трошки інших, ніж ті, що продають без рецепту лікаря. Психіатр тільки виписує таблетки, якщо хіба не має ще психотерапевтичної практики (бо ж, наприклад, маркетологові ніхто не заважає вивчити дизайн і надавати ширший спектр послуг). Однак після курсу пропитих медикаментів із причинами здебільшого працює психолог чи психотерапевт.

2 коментарі до “Якщо в мене панічні атаки, то це проблеми з психікою?”

  1. Богдане, добрий вечір. Є така ситуація. Почав відносини з дівчиною, але у неї був друг. Вона казала, що вони тільки дружать, але я сильно ревнував. Так от, 2 місяця тому вона мене залишила і потім я побачив у неї у соцмережах, що вона тепер з тим другом. Дуже її кохаю і хочу повернути, вже думав над самогубством. Що порадите, чи були у вас у практиці такі випадки?

    Відповіcти
    • Якщо ви ще не зробили самогубства, то скажу вам наступне: Займіться собою. Бо те, що ви не можете без неї жити, означає лише те, що у вас нема власного життя і ви повністю розчиняєтесь у ній. Записуйтесь на консультацію і попрацюємо разом над вашими станами.

      Відповіcти

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Якщо в мене панічні атаки, то це проблеми з психікою?