Як знайти хорошого психолога чи психотерапевта

Робота над собою найскладніша, оскільки зупинитися на досягнутому рівні – не завжди гарна ідея. Ментальне здоров’я залежить від багатьох чинників, а нові складні ситуації можуть похитнути віру у свої сили. Для того щоб отримати необхідну допомогу, варто звернутися до фахівця.

Страх перед походом до лікаря – поширена проблема серед сучасних українців. Більшість із нас вважає, що психолог лікує клієнтів з використанням медичних препаратів. Насправді допомога полягає в зовсім іншому. Хороший фахівець пропонує сучасні методики та побудову нових стосунків із власним «Я».

Хвилювання стосовно «діагнозу» марні. Допомога може знадобитися кожному, оскільки реакція організму на стрес буває різною. Те, що одна людина переживе і навіть не помітить, для іншої може стати проблемою. Однак у цьому немає нічого страшного.

Коли потрібна допомога психолога?

Іноді здається, що розмови з другом буде достатньо для розв’язання проблеми. Однак ця думка не завжди себе виправдовує. Допомога психотерапевта може знадобитись у будь-який момент, тому варто звернутися до хорошого психолога якомога скоріше. Вагомими причинами для звернення за допомогою є:

  • відсутність можливості поділитися проблемою з близькими (осуд або відмовчування можуть бути основним мотивом для відмови);
  • поява тривоги, яка не підкріплюється реальними фактами;
  • втрата життєвої рівноваги після стресової ситуації;
  • постійне почуття самотності та відокремленості від оточення;
  • тимчасова відсутність емоційності на різні ситуації та проблеми.

Варто зазначити, що вказані хвилювання виникають у здорових людей. Постійна втома та недостатня кількість вільного часу можуть спричинити порушення ментального здоров’я. Подолати складнощі, які виникають, допоможуть підказки хорошого психолога, який має відповідний досвід роботи.

Пошук фахівця: на що необхідно звернути увагу

Якщо у вас дедалі частіше виникає питання, як знайти хорошого психолога, варто ознайомитися з основними характеристиками фахівців. Отримати правильну допомогу – основна мета відповідального ставлення до пошуків. Ви можете звернутися за рекомендаціями до друзів або колег.

Бажання отримати підтримку не зникне до тих пір, поки ви не знайдете «свого» спеціаліста. З цією метою можна скористатись інтернетом. Саме тут вдасться познайомитися з фахівцями та отримати необхідну допомогу. Варто уникати роботи з псевдолікарями, які можуть зашкодити вашому здоров’ю.

Про справжнього хорошого психолога свідчать такі фактори:

  1. Освіта. Компетентний фахівець має відповідну освіту. Психологи, як і лікарі, легко продемонструють свою кваліфікацію і не відмовлять у доступі до диплома. Відсутність освіти говорить про те, що пошуки варто продовжувати.
  2. Додаткові дипломи. Фахівець, який хоче надавати допомогу, не зупиняється на досягнутому. Часто психологи відвідують спеціальні вебінари та намагаються здобути додаткову освіту. Обов’язкова сертифікація також виступає підтвердженням саморозвитку у вибраному напрямку.
  3. Спеціалізація. Психологія поведінки – не єдиний напрямок роботи психологів. Клієнти хочуть отримувати спеціальну допомогу, тому не варто розраховувати, що консультант юридичних фірм допоможе вам. Спеціалізація фахівця має ключове значення.

Як знайти та відрізнити хорошого психолога від самозванця? Для цього достатньо однієї зустрічі. Під час знайомства зі спеціалістом ви зможете оцінити його підхід та зробити деякі висновки. Наприклад, психолог, який постійно нагадує про свій авторитет, навряд чи стане сумлінним помічником.

Хороший фахівець намагається зрозуміти вас та знайти причину проблеми. Розмови, які базуються на довірі, дадуть певні результати. Психолог – це не мовчазний співрозмовник, а людина для пошуку відповідей на свої запитання. Сподіватися на магічне втручання не варто, проте фахівець, який уміє слухати, – це найкращі ліки.

Робота з психологом: коли з’явиться результат

Для спілкування з психологом потрібно цілком відкритися та залишатися відвертим. Досягти такого рівня стосунків доволі важко, тому ви повинні довіряти вибраному фахівцю. Тільки ви можете вирішувати, які особисті риси важливі, проте варто прислухатись до рекомендацій, основаних на довгих роках праці.

Результат залежить від вашого ставлення до запропонованих рекомендацій. Відчуваєте, що вас не чують? Не намагайтеся переконати психолога в тому, що ви заслуговуєте на його увагу. Скоріш за все, перед вами псевдофахівець, який намагається продемонструвати свій авторитет.

Результати з’являться у тому випадку, коли спеціалізація професіонала відповідає вашій проблемі. Шукати «свого» психолога варто доти, поки ви потребуєте змін на краще.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як знайти хорошого психолога чи психотерапевта