Вам знайомі неконтрольовані напади паніки, які виникають спонтанно й іноді без причин? Цей симптомокомплекс називається «панічна атака». Що робити при появі ПА, як проти них боротися й наскільки ефективне їх лікування — розбираємося разом.
Про те, як позбутися панічних атак, замислюється до 5% населення планети, але мало хто знає, що вони можуть піддаватися повному контролю. Одні вважають, що ПА — це невиліковно. Інші побоюються, що питання «як подолати панічні атаки» та звернення до психіатра можуть негативно вплинути на соціальний статус. Треті недооцінюють серйозність захворювання і застосовують народні засоби. Але це неправильно.
Панічна атака: як боротися
Кожен напад ПА провокує різкий викид адреналіну й кортизолу — запускає режим організму «бийся або тікай». Така реакція нормальна, якщо є реальна небезпека. Панічна атака — це несподіваний збій у системі, що запускає «аварійний режим» організму без потреби.
Як позбутися панічної атаки? У момент нападу слід:
- Узяти під контроль дихання — дихати в паперовий пакет або складені чашкою долоні.
- Сконцентруватися на будь-якій дії — порахувати до ста або поговорити з кимось на відвернену тему.
- Щиро повірити, що ПА закінчиться дуже скоро і що нічого не загрожує вашому життю.
Панічні атаки: як позбутися назавжди?
Умієте контролювати напади ПА? Це чудово, але важливо знати, як їх лікувати. Схема терапії залежить від причин цього стану саме у вас. Розібратись у цьому допоможе лише лікар: психіатр, психоневролог чи психотерапевт. В Україні ви можете звернутися до Центру ментального здоров’я. Наші фахівці допоможуть подолати панічні атаки — не просто «залікувати» проблему й усунути симптоми. Тут ви знайдете корінь своєї проблеми та зможете запобігти всім повторним нападам тривоги в майбутньому.