Як подолати страх публічного виступу?

Фото взято з: https://unsplash.com/

Є один прийом, який зняв з мене тривогу, як рукою, але про нього – наприкінці статті. Спершу переконайтесь, що боїтеся того ж, чого і я боявся. Найбільше я боявся бути висміяним на велику авдиторію. Тривога в голові запевняла: «Це ж був би повний провал. Вони глузуватимуть, і ти будеш, як невдаха, а невдах ніхто не любить, їх відкидують». Таке тривало доти, доки я публічно не затупив. Коли стараєшся контролювати все на світі – однозначно затупиш.
Дозвольте собі помилятись. Невдаха не той, хто непомильний, а той, хто нічого не робить, щоб ставати кращим. Обов’язково навчіться сміятися з себе. Відомий Радислав Гандапас говорить, що «публіка любить слухати про ваші невдачі». Тому якщо ви затупите на сцені, неодмінно скажіть уголос: «Ой, затупив, ха-ха. Буває ;)».
Мій клієнт із Казахстану боявся виголосити тости за столом. Виявилося, в дитинстві він мав проблеми із вітчимом. Не хочу розповідати деталі, але подумайте: чи були й у вас складні стосунки з мамою чи татом? Може, варто розібратись. Є змога безкоштовної консультації, тож буду радий допомогти.
Страх також буває пов’язаний із невідомими людьми в залі. Не знаєш, що від них очікувати. Може, вони хейтери?:)) Рішення таке: обов’язково посадіть або знайдіть очима того, хто невербально вас підтримує. Якщо це ваш перший виступ – краще близьку вам людину, при якій не страшно затупити. Адже буває так, що при знайомих виступати ще страшніше, а нам важливо, щоб вони нас поважали та любили. Тому вам знадобиться друг, який «і в біді, і в радості».
А тепер прийом, щоб зняти тривогу. Як каже моя хороша подруга й успішна психотерапевтка Анна Павловська: «Трусись, но делай». Це вам мотивація до дії. А тривогу знімає фокус уваги на інформації, яку надаєте, і – найефективніше – на тому, що ви хочете зробити людям добро. Коли підходите до людини, якій стало погано, ви ж не думаєте, що про вас подумають інші, правда? Тож зосередьтесь на тому, щоб зробити людей кращими та щасливішими.

Також раджу є стаття про самооцінку ( https://www.zbyrko.in.ua/uncategorized/yak-pidnyati-samoocinku-cherez-usvidomlennya-abo-odna-iz-prichin-chomu-mi-neshhaslivi/admin-1/). Теж допоможе вам у публічному виступі
Дякую, що читаєте мене. Лайк – це подяка за працю на ваше благо. Гарного дня!

2 коментарі до “Як подолати страх публічного виступу?”

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як подолати страх публічного виступу?