Як подолати страх публічного виступу?

blank
Фото взято з: https://unsplash.com/

Є один прийом, який зняв з мене тривогу, як рукою, але про нього – наприкінці статті. Спершу переконайтесь, що боїтеся того ж, чого і я боявся. Найбільше я боявся бути висміяним на велику авдиторію. Тривога в голові запевняла: «Це ж був би повний провал. Вони глузуватимуть, і ти будеш, як невдаха, а невдах ніхто не любить, їх відкидують». Таке тривало доти, доки я публічно не затупив. Коли стараєшся контролювати все на світі – однозначно затупиш.
Дозвольте собі помилятись. Невдаха не той, хто непомильний, а той, хто нічого не робить, щоб ставати кращим. Обов’язково навчіться сміятися з себе. Відомий Радислав Гандапас говорить, що «публіка любить слухати про ваші невдачі». Тому якщо ви затупите на сцені, неодмінно скажіть уголос: «Ой, затупив, ха-ха. Буває ;)».
Мій клієнт із Казахстану боявся виголосити тости за столом. Виявилося, в дитинстві він мав проблеми із вітчимом. Не хочу розповідати деталі, але подумайте: чи були й у вас складні стосунки з мамою чи татом? Може, варто розібратись. Є змога безкоштовної консультації, тож буду радий допомогти.
Страх також буває пов’язаний із невідомими людьми в залі. Не знаєш, що від них очікувати. Може, вони хейтери?:)) Рішення таке: обов’язково посадіть або знайдіть очима того, хто невербально вас підтримує. Якщо це ваш перший виступ – краще близьку вам людину, при якій не страшно затупити. Адже буває так, що при знайомих виступати ще страшніше, а нам важливо, щоб вони нас поважали та любили. Тому вам знадобиться друг, який «і в біді, і в радості».
А тепер прийом, щоб зняти тривогу. Як каже моя хороша подруга й успішна психотерапевтка Анна Павловська: «Трусись, но делай». Це вам мотивація до дії. А тривогу знімає фокус уваги на інформації, яку надаєте, і – найефективніше – на тому, що ви хочете зробити людям добро. Коли підходите до людини, якій стало погано, ви ж не думаєте, що про вас подумають інші, правда? Тож зосередьтесь на тому, щоб зробити людей кращими та щасливішими.

Також раджу є стаття про самооцінку ( https://www.zbyrko.in.ua/uncategorized/yak-pidnyati-samoocinku-cherez-usvidomlennya-abo-odna-iz-prichin-chomu-mi-neshhaslivi/admin-1/). Теж допоможе вам у публічному виступі
Дякую, що читаєте мене. Лайк – це подяка за працю на ваше благо. Гарного дня!

2 коментарі до “Як подолати страх публічного виступу?”

Залишити коментар

Підписатиcя на наші новини та заходи

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як подолати страх публічного виступу?