Як підняти собі настрій: практичні поради психолога

Почуття беззахисності та розпачу доволі часто порушує нашу життєву рівновагу. Іноді відновлення гарного настрою потребує довгої роботи над собою, проте завжди можна скористатися рекомендаціями практикуючого психолога. Перевірені поради допоможуть знайти правильний шлях – покращити настрій та позбутися неприємних відчуттів.

Поганий настрій: шляхи розв’язання проблеми

Часом здається, що весь світ проти тебе, однак знайти сили для подолання складнощів таки необхідно. У першу чергу варто прорефлексувати та намагатися віднайти внутрішню рівновагу. Занурення у свої почуття допоможе знайти відповіді на запитання, які вас турбують.То що ж потрібно робити для підняття настрою та відновлення віри у свої сили? Іноді буде достатньо визначитися з власними бажаннями та робити приємну справу. Створюйте малюнки, почніть читати цікаву книжку або приготуйте щось смачненьке і перегляньте добрий фільм.

Прибирання та заспокійливий ефект

Можливість привести до ладу своє житло допомагає подолати поганий настрій. Це пов’язано з тим, що ваш мозок «перемикається» на виконання важливішого завдання. Речі, розставлені по місцях, та чистота в домі надихає навіть тих, хто не вважає себе шанувальником порядку.Прибирання, яке проходить під приємну музику, розслабляє людину. Намагайтеся віднайти ті речі, які викликають негативні емоції або просто не використовувалися протягом тривалого часу. Позбудьтеся їх без жалю та звільніть місце для нового та приємного придбання.

Близькі та друзі – найкраща допомога

Вечір серед товаришів чудово впливає на настрій. В оточенні близьких вам не потрібно підлаштовуватися до ситуацій, тому ви можете залишатися самим собою. Весела компанія не дозволить сумувати або копирсатися в минулих промахах, знищуючи себе зсередини.Перебування серед однодумців допоможе розслабитися, підняти настрій та звернути увагу на інші важливі моменти. Приємна компанія стане вашою продуховиною та викличе позитивні емоції. Відштовхувати близьких людей не варто, оскільки тільки вони можуть знайти дієвий спосіб, який може підняти настрій.

Робіть подарунки

Покращити настрій вдасться набагато скоріше, коли ви отримуєте задоволення. Цей ефект можна використовувати при будь-якій можливості, не чекаючи відповідного свята. Достатньо вручити подарунок близькій людині та «заразитися» добрим настроєм  завдяки спілкуванню.Розуміння, що ви стали причиною задоволення навколишніх, стимулює виділення серотоніну (гормону щастя). Така практика має найбільш помітний ефект. Бажання підняти настрій друзям або перехожим може з’явитися раптово. Саме тому не варто відмовлятися від поклику душі.

Не забувайте відпочивати

Кожен новий день перед вами постають нові завдання, які іноді потребують негайних рішень. Знайдіть час для себе, піднімайте настрій та отримуйте задоволення від заслуженого відпочинку. Повірте, чимало ситуацій вирішуватимуться й без вашого втручання.Як підняти собі настрій? Можна використовувати приймання ванни з піною або бульбашками та багато іншого. Знайдіть час для перегляду цікавого фільму вдома, послухайте музику. Переглядайте фотографії з відпочинку та плануйте новий.

Знаходьте можливість позбавитися негативу

Часто неприємні спогади пов’язані з окремими речами, які «мозолять» очі. Без жалю позбавляйтеся деталей інтер’єру, які змушують вас дратуватися та впливають на ваше самопочуття. Варто знайти заняття, яке допоможе уникнути негативних думок.Варто зауважити, що піднімати настрій не обов’язково заняттями спортом. Аби заспокоїтися, виходьте на прогулянку, записуйте думки та купуйте подарунки. Таким чином вдасться відчути легкість та відновити гарний настрій.

Відмовляйтеся від поганих звичок

Термін «погана звичка» часто асоціюється з алкоголем та палінням. Звісно, такі заняття шкодять вашому здоров’ю і не піднімають настрій. Наприклад, вживання алкоголю може спровокувати депресію, тому варто уникати штучних депресантів у будь-якому вигляді.Згодом ви будете пишатися тим, що змогли позбавитися шкідливих звичок, які пригнічують. Акцентуйте свою увагу на позитивних моментах та намагайтеся знайти привід для похвали. Здоровий егоїзм – ефективний спосіб позбавитися роздумів про помилки та поліпшити настрій.

Правило однієї хвилини

Неприємності трапляються, проте проблеми не повинні керувати вами. Як покращити настрій? Намагайтеся виховати у собі впевненість та припиніть хвилюватися за скоєні вчинки. Для кращого майбутнього достатньо саморефлексії, щоб проаналізувати допущені помилки. Згодом ви зможете розставляти пріоритети за лічені хвилини. Ситуація залишилася в минулому, а вам необхідно зробити висновки і жити далі.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як підняти собі настрій: практичні поради психолога