Способи боротьби з лінню: поради психолога

У людському суспільстві так повелося, що лінь вважається безальтернативною поганою характеристикою людини. Лінивість обов’язково синонімізується із зіпсованністю особистості. Але це далеко не завжди так, тому що лінь в глобальному сенсі — це лише відсутність мотивації або результат зниження цього параметру. Дуже важливо розуміти це перед тим, як йти по шляху боротьби з нею.

У цій статті я дам декілька дієвих порад від психолога, які дозволять перемогти лінь навіть тій людині, яка поставила на собі хрест через постійні лінощі і прокрастинацію.

А що, якщо ви просто перевтомилися?

Проаналізуйте свою роботу і побут, щоб дати чітку відповідь на питання про те, чи немає у вас перевтоми. Досить часто лінь — це неосмислена реакція організму, який просто хоче відпочити і відновити сили, щоб повернутися до нормального стану. Будьте до себе уважні і більш поблажливі, якщо це дійсно так.

Лінь, як ознака вигорання

У багатьох людей виникає такий момент, коли вони втрачають розуміння того, заради чого, з якою ціллю вони взагалі працюють або чимось займаються. Однакові будні, однакові нагороди за активність, незмінність буття — все це може призвести до лінощів. 

Побороти вигорання і лінь на його основі можна через: зміну роботи, зміну або додавання нового хобі, формування нових життєвих цілей з відносно недалекою перспективою їх досягнення.

Звичка, як дієвий інструмент

Ви не повірите, але 2-3 тижні якихось дій “через силу” створить для вас машинальну звичку, яка вже не буде відторгатися мозком і не буде провокувати лінощі. Навіть сама думка про те, що ви лінива людина, може зробити лінощі звичкою. Тому вигідно через силу формувати звичку до якихось дій, активності. І вже через деякий час ваша набута лінь перетвориться в свідомо набуту працьовитість. Треба тільки трішки більше цілеспрямованості.

Використання графіку

Графік — це ще один інструмент звикання до певних життєвих ритмів. Його застосування і формування постійних об’ємів як часу роботи, так і часу відпочинку, зробить вас стабільним та прогнозованим для самого себе.

Ви точно будете розуміти те, що як би не було ліниво при діяльності зараз, у вас будуть “залізні” декілька годин ввечері (наприклад). І тоді ви зможете дати волю або найлінивішим лінощам, або будь-якому типу дозвілля. І так кожного дня. 

Без шансів на вигорання або нервовий зрив з постійною роботою без відпочинку, або з постійним відпочинком без роботи.

Приділіть увагу фізичному здоров’ю

Досить часто лінь — ознака проблем з фізичним здоров’ям або навіть захворюванням, яке провокує енергетичний збій організму. Якщо відчуваєте, що психологічні фактори відновлення не працюють, спробуйте пройти комплексний медогляд у лікарні.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Способи боротьби з лінню: поради психолога