П’ять кращих вправ для боротьби з тривожністю

Кожен, хто хоча б раз стикався з тривогою, розуміє, наскільки цей стан контрпродуктивний. Він не тільки забирає сили і мотивацію, але і робить так, що будь-яка енергія зникає без сліду. Людина у стані тривожності втрачає можливість повноцінного життя як у психологічному, так і у фізичному плані.

У зв’язку з цим критично важливо мати інструментарій для того, щоб мінімізувати тривожність чи повністю позбавитись від неї у момент виникнення, або коли вона вже настільки “розігралася”, що псує ваше життя.

Вправа “Всередині і зовні”

Вправа, яка допоможе краще зрозуміти, які саме процеси і явища впливають на виникнення стану тривожності. Для отримання результатів потрібно всього лише:

  1. Лягти, сісти або прийняти будь-яку довільну позу.
  2. Перестати займатися будь-чим і почати спостерігати з своїм тілом, старатися фіксувати будь-які відчуття і процеси/явища організму.
  3. Через декілька хвилин припинити попередню активність і почати спокійно фіксувати все, що відбувається навкруги (звуки, гра світла, інші мінливі зміни, навіть найменші), осмислено це запам’ятовувати і співставляти з психічними реакціями на те, що відбувається.

Після вправи потрібно записати все, що відчули, все що радовало, що злило чи бісило, а також те, як почувало себе тіло. І повторювати це все декілька днів. Є великі шанси, що саме так ви зможете зафіксувати фактори, які стабільно і постійно викликають тривожність.

Це можуть бути як зовнішні незалежні від вас причини, так і те, що відбувається з організмом. А знаючи це, вже значно легше зробити так, щоб причин для тривожності взагалі не було.

Вправа “Усвідомлене дихання”

Усвідомлене дихання — це вправа, яка допомагає відчувати себе краще впродовж декількох годин після її виконання. Починаючи, достатньо буде всього 2-3 хвилини повністю контролювати і слідкувати за своїми вдихами і видихами. Пізніше вправу можна довести до 5 хвилин, а потім до трьох підходів по 5 хвилин з невеликими перервами.

Під час виконання вправи рекомендується також фіксувати ті фактори, яким вдалося вас відволікти від цього типу своєрідної медитації. Також можна записувати ті думки, які приходять у голову під час намагання контролювати процес дихання.

Вправа “Слово, як якір для реальності”

Також для того, щоб вийти з тривожного стану рекомендується спробувати знайти собі якесь слово чи фразу. Достатньо обрати її і почати шукати її у всьому потоці інформації, що вас оточує. Від текстової інформації на екрані монітора/телефона, до вивісок магазинів. Простіше всього взяти якесь маленьке слово чи букву “і”, “на”, “в”. І просто роздивлятися навкруги, слухати трансляції, відео, людей. Такий “якір” допоможе виринути з нав’язливої тривожності і поринути в реальність, захопитися іншим процесом.

Вправа “Одна діяльність за раз”

Ще один можливий “якір” можна отримати через звичайну діяльність. Але займатися нею потрібно не так, як будь-яка сучасна людина (робити купу справ одночасно), а лише виконуючи конкретно щось одне. Якщо відчули тривожність, підіть і займіться чимось (наприклад миттям посуду), віддаючи всього себе цьому процесу. Не думайте ні про що інше, не слухайте музику, не плануйте наступний день. Просто робіть і перекиньте всі думки саме тому, що і як ви робите в цей момент часу.

Залишити коментар

Підписатиcя на наші новини та заходи

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
П’ять кращих вправ для боротьби з тривожністю