Підліткове кохання: поради від психолога для підлітків

Нажаль досить часто трапляється так, що закоханому підлітку, який вперше переживає виникнення любовних почуттів, немає до кого звернутися за порадами стосовно того, як краще підлаштуватися під таку серйозну зміну у житті. Інші просто соромляться запитувати щось у близьких чи друзів. Спеціально для таких людей я дам ряд порад від психолога, які дозволять прийняти, прожити або навіть спокійно відпустити підліткове кохання.

Будьте готові до деякого “шоку” від старших

Ваші дорослі близькі вже переживали щось подібне багато років тому і мають, як мінімум, деякий негативний досвід. Через це вони будуть робити все можливе для того, щоб захистити вас від повторення аналогічних сценаріїв (з любові до вас). Але мало хто має хист до акуратного і зваженого підходу у подібній попереджувальній допомозі.

Будьте поблажливі до дій батьків і не переходьте в повну конфронтацію до їх думки. Краще вислухати і поділитися своїми думками/досвідом, ніж конфліктувати без поваги один до одного.

Нейтралітет у випадку несприйняття у родині

Якщо родина підтримала ваші стосунки або навіть висловила свою негативну думку, краще зайняти видиму нейтральну позицію, ніж позицію цілковитої незгоди. Рекомендується обрати щось середнє, коли ви не втрачаєте свого погляду і своїх бажань, але і не йдете повністю наперекір.

Краще зупинитись, подумати про причини незгоди родини і про те, чи мають вони під собою фундамент. А з часом повернутися до обговорення з новими силами і аргументами, якщо вони дійсно знайдуться.

Тримайте баланс між коханням і самореалізацією

У більшості випадків несприйняття закоханості близькими базується на тому, що вони бояться сценарію, при якому ви віддасте перевагу будуванню відносин і підете в них з головою. У таких ситуаціях підліток втрачає успішність або й взагалі кидає навчання.

І це буде негативним моментом як для відносин з близькими, так і для вас окремо. Тому спробуйте вбудувати кохання в своє звичайне життя. Знайдіть час для відносин, але, при цьому:

  • приділяйте навчанню стільки ж часу і сил, як раніше;
  • допомагайте близьким по дому;
  • підтримуйте свої старі хобі.

Успіх у коханні повинен бути супутником успіху по життю. Тоді стабільніше будуть нерви і у вас, і у батьків. А поки інші будуть втрачати життєві можливості через кохання, ви будете навчатися, розвиватися і отримаєте у майбутньому міцний фундамент для сім’ї з цим об’єктом почуттів або з іншою коханою людиною.

Зберігайте індивідуальність

При взаємодії з вашою коханою людиною краще відмовитися від повного занурення у його світ. Втрачаючи свою індивідуальність ви не тільки зруйнуєте частинку себе, але й можете втратити те, через що людина вас обрала і закохалася у вас. Так руйнуються стосунки.

Будьте собою. Не спішіть з висновками, рішеннями і прийняттям чужих поглядів на всі 100%. Обмінюйтесь досвідом, займайтесь улюбленими справами одне одного, пропонуйте одне одному те, що любили і до стосунків. Якщо людина дійсно підходить вам у якості партнера по життю, це тільки зміцнить кохання. А якщо не підходить, то краще дізнатися про це раніше.

Будьте уважні до думки близьких людей

Не соромтеся дослуховуватися до думки оточуючих. Якщо давнішні друзі, близькі, родичі в один голос говорять про те, що ваш обранець має негативні якості і погана для вас пара, можливо, у цьому щось є. Часто буває так, що гормональні вибухи маскують від нас те, що без кохання ми б легко помічали.

Висновки однієї голови — це добре. Але висновки декількох, які бачать ситуацію з різних кутів зору — це ще краще. Така ситуація — це, як мінімум, привід довго і глибоко проаналізувати ситуацію.

Підліткове кохання — це приємне почуття, яке потрібно пережити кожному. У більшості воно не завершується чимось, що триває потім все життя. Але це не привід для страждань. Головне — це спогади, які залишаються на все життя і слугують орієнтиром для майбутніх стосунків. І цей орієнтир буде досить непоганим, навіть якщо пара розпадеться. Але тільки у випадку, якщо керуватися не тільки емоціями, але і досвідом дорослих, якого у вас поки що немає, але який частково викладений у цій статті.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Підліткове кохання: поради від психолога для підлітків