Підліткове кохання: поради від психолога для батьків

Перше кохання — це досить миле, тендітне і приємне почуття. Нажаль люди занадто часто забувають те, як відносились до нього у своїй юності і починають ігнорувати всю серйозність явища, коли це стосується їх дітей. У цій статті я розкрию декілька важливих порад, котрі дозволять читачам стати дійсно хорошими батьками. Батьками-друзями, які зможуть не тільки підтримати і пом’якшити емоційні переживання дитини, але і звести можливість негативних психологічних наслідків до мінімуму.

“Підліткове кохання — це серйозно і ніяк інакше”, — повинні думати батьки

Підліток — це особистість, яка все ще будує свою ідентичність. Те, що для вас давно пройдений і несерйозний етап, для дитини — важлива подія, яка може вплинути на все подальше життя навіть не проіснувавши надто довго.

Підліткове кохання — це постійні яскраві емоції, їх чередування, їх вплив на повсякденне життя і його зміну. Тому важливо не стати додатковим чинником, який виведе психіку дитини із рівноваги. Ваша серйозність, розуміння, довіра і уважне ставлення до ситуації пом’якшують її і попереджують кризові моменти.

Ненав’язлива психологічна підтримка від батьків — основа для взаємного спокою

Обережність, грамотність і щире бажання допомогти дійсно будуть оцінені підлітком. Батькам рекомендується підібрати момент з гарним настроєм дитини, щоб ініціювати розмову про кохання, як явище в принципі. Без повчань і гумору, просто розмова на рівні спілкування з дорослими друзями. Підлітка може зацікавити реальна історія про ваше перше кохання і те, як ви з цим справлялися. Пізніше можна спробувати дізнатися про об’єкт кохання, запитати про кращі і гірші якості, зовнішність.

Дії при відсутності взаємності

Надання підтримки у випадку, якщо дитина кохає без взаємності — важливий момент. У такій ситуації добре підійде розповідь про свій досвід невзаємного кохання (не обов’язково першого), тому що подібні переживання знайомі кожному.

Непоганим кроком буде донесення до підлітка простої істини про те, що друга половинка — це те, що зможе знайти кожен. А відсутність реакції від нинішнього об’єкта любові може свідчити про те, що це ще не “той самий”, хто підходить на 100% і є долею.

Проте, не потрібно казати, що це погана людина, щоб не нарватися на бурхливу реакцію спротиву. Пояснення того, що навіть дві хороші людини можуть не підходити одне одному — важливе вміння.

Будьте уважні до першого підліткового кохання. Ваша помірна допомога і активність на цьому етапі життя дитини не тільки допоможе їй справитися з труднощами, але і стане надійним фундаментом міцності вашої дружби і взаєморозуміння на все життя.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Підліткове кохання: поради від психолога для батьків