Нічні панічні атаки — це раптові напади сильної тривоги та страху, що виникають навіть під час сну. Зазначимо, що класичні панічні атаки не пов’язані з кошмарними сновидіннями. Нічні панічні атаки переважно стаються в період з опівночі до 4-ї години ранку; вони можуть починатися і під час сну, і до / після нього.
Людина прокидається від потужної паніки з характерними симптомами: тахікардією, нестачею повітря, прискореним диханням і серцебиттям, сильним потовиділенням, тремтінням тощо. Хворому може здатися, що в нього інфаркт або інсульт. Настає, до всього іншого, неконтрольований страх смерті, а це лише ускладнює вихід з нападу.
Чому трапляються нічні панічні атаки?
Панічна атака вночі завжди супроводжується різким викидом гормонів стресу — адреналіну та кортизолу. І якщо це явище під час кошмарів пояснити можна (уві сні ми сприймаємо сновидіння як реальність), то підвищення рівня гормонів стресу під час повільної фази сну — це порушення, що може бути пов’язане з:
- індивідуальними психічними розладами, неврозами;
- сильним чи хронічним стресом, перенапругою;
- зловживанням кавою / чаєм / алкоголем;
- проблемами обміну нейромедіаторів тощо.
Які можуть бути наслідки нічних панічних атак?
Найчастіше після кількох нападів людина боїться засинати і провокує розвиток хронічного безсоння. Це призводить до зайвої дратівливості, стомлюваності, проблем з ефективністю вдень.
Як позбутися панічних атак назавжди?
Щоб назавжди позбутися нічних панічних атак, слід звернутися до фахівця: психіатра, психоневролога чи психотерапевта. Лікар зможе знайти корінь проблеми й підібрати необхідне лікування. Виконання рекомендацій лікаря допоможе запобігти повторним нападам тривоги в майбутньому.