Невпевненість у собі: причини виникнення і способи подолання

Подолання невпевненості у собі — ціль, яку переслідують сотні мільйонів людей у всьому світі. З цією проблемою час від часу стикаються навіть найвпевненіші у собі лідери. Перед тим, як картати себе за цей тип психологічного комплексу, потрібно зрозуміти просту істину: відчувати невпевненість — це не тільки звичайно, але і нормально та природньо для людини.

У цій статті я дам декілька порад, які допоможуть зробити так, щоб приливи невпевненості або взагалі вас покинули, або відвідували як можна рідше.

Відкиньте ідеали

У світі не існує ідеальних людей, персонажей, лідерів. Прагнення до ідеалу — це добре, якщо людина розуміє, що ідеал являється лише недосяжною, але мотивуючою ціллю. Приймайте себе тим, ким ви є зараз і покращуйте себе поступово, без фізичного і емоційного виснаження, яке розчарує і призведе до стійкої невпевненості.

Оцініть себе і почніть “полірувати” найкращі якості

У кожної людини є позитивні характеристики, нахили і таланти від природи. Знайдіть все найкраще в собі (те, від чого відчуваєте гордість) і займіться відточенням професіоналізму, відкинувши все інше. Невпевненість у діяльності, поведінці, спілкуванні, які знаходиться поза стандартами і звичками — це нормально. А от будувати із себе “універсального солдата”, який крутий “з усіх сторін” — це не норма.

Побудуйте власні стандарти

Невпевненість часто виникає через порівняння себе з іншими. Але хто сказав, що ви повинні орієнтуватися на сторонніх людей? Чому б не побудувати шкалу експертності, цікавості, приємності, розумності і всього іншого, яка основана на ваших власних стандартах? Пам’ятайте, що ви маєте повне право будувати свій власний соціальний світ з такими правилами, які подобаються вам (якщо вони не порушують права інших людей).

Дайте собі час і будьте поблажливі до самокритики

Часто люди втрачають віру у себе через те, що занадто швидко здаються на шляху до якоїсь цілі. Вони хочуть все одразу і забувають про час, який необхідний для отримання дієвого результату. Навіть найкращі спочатку “набивали шишки”, а вже потім повільно (можливо, навіть повільніше за вас) ставали тими, кого ви вважаєте за достойний орієнтир професіоналізму і впевненості.

Частіше уявляйте майбутній успіх по життю

Самомотивація через уяву, в якій ви моделюєте успішне майбутнє — один з кращих інструментів для боротьби з невпевненістю. Але тільки у випадку, якщо ви розумієте, що успішний результат — це шлях, який усипаний неминучими помилками і промахами. І ці промахи потрібно легко пропускати крізь себе, запам’ятовуючи лише причини, а не негативний емоційний стан.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Невпевненість у собі: причини виникнення і способи подолання