Конфлікти між дітьми і батьками: причини і шляхи подолання

Конфлікти між батьками і дітьми — це дуже неприємна річ. Їх часте виникнення руйнує хорошу сімейну атмосферу, формує довгострокові образи і знищує нормальні взаємовідносини. У цій статті я би хотів розказати про найбільш розповсюджені причини подібних ситуацій, а також надати практичні поради для попередження конфліктів. 

Причини конфліктів між дітьми і батьками

Найчастіше конфлікт між поколіннями — це результат зіткнення протилежних інтересів, які обов’язково є у дітей і батьків. На основі цього можна виокремити такі основні джерела виникнення неприємних конфліктних ситуацій:

  1. Прагнення дитини до більшої самостійності, а також протидія цьому прагенню зі сторони батьків (при цьому неправою може бути як одна сторона, так і інша).
  2. Завищений рівень контролю, який нав’язується батьками стосовно дитини.
  3. Відсутність уваги зі сторони батьків стосовно дитини, яка хоче отримати цього від батьків і привертає увагу будь-яким доступним їй способом (в т.ч. і конфліктним).
  4. Різне бачення того, чим дитині займатися, куди витрачати вільний час, що вивчати, з ким дружити і так далі.

Звичайно, є і багато інших причин. Але, що найцікавіше, якщо зануритися глибше у конфліктну ситуацію, то майже завжди можна знайти багато спільних інтересів, які легко вирішать проблему, а також попередять виникнення подібних негативних моментів у майбутньому.

Універсальні поради для попередження і подолання конфліктів

Ось невеликий список правил, який дозволить побудувати міцну сім’ю без постійних суперечок:

  • намагайтесь підтримувати доброзичливу атмосферу навіть у тяжкі часи;
  • періодичні стресові чи напружені ситуації — це норма і не привід для грубої  критики, яка буде псувати нерви;
  • помилки і промахи дитини (у навчанні чи інших сферах) — це норма, якщо немає системності, тому просто допоможіть або не заважайте, але точно не займайтесь психологічним тиском через те, що дитина не ідеал;
  • створіть режим дня для себе і дитини, зробіть це разом, погодьте умови і справедливі нагороди/покарання за його порушення;
  • будьте другом, товаришом, помічником, а не наглядачем і контролюючим.

Для більшості сімей вистачить цього маленького списку правил для того, що нарешті отримати спокій всередині сім’ї. Варто лише пам’ятати, що дитина — це менш досвідчена, але така ж повноправна особистість, як і ви. І якщо ви точно впевнені, що її дії помилкові, спробуйте довести це. Звинувачення, крики, погрози і змушування — це те, що створить новий виток конфлікту і несприйняття. І ніяк інакше.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Конфлікти між дітьми і батьками: причини і шляхи подолання