Коли потрібен психолог

Більшість людей чомусь впевнена, що ситуація, коли потрібен психолог, це повна катастрофа. Тому звернення до спеціаліста вони вважають чимось, що підходить лише для “крайніх випадків”. Тим не менше, звернення до спеціаліста данного типу — це абсолютно звичайна річ, яка не відрізняється від походу до окуліста, стоматолога чи отоларинголога.

Чітко і без страху сказавши собі “мені потрібен психолог” і відвідавши профільного спеціаліста, можна, як мінімум, позбавитись купи проблем. А, як максимум, якісно покращити своє життя. У цій статті я розкажу про основні ознаки того, коли потрібен психолог або його поради по вирішенню ваших проблем.

Виникло відчуття, що ви знаходитесь у замкнутому колі подій

Повторення схожих сценаріїв у вашому житті, діяльності, навчанні, планах, стосунках, одні і ті ж кризові ситуації — все це можна усвідомити і це вже частина перемоги. Але для повноцінного вирішення проблеми потрібен спеціаліст, який допоможе “спіймати” ще й витіснені свідомістю травматичні епізоди, які і провокують повтори сценаріїв у різних життєвих ситуаціях.

Ви відчуваєте гострий дефіцит особистого простору

Часто виникає стійкий стрес через недостатність життєвого простору у рамках спільного житла. Людина може відчувати сильний дискомфорт через неможливість реалізувати себе, свої стосунки, розвиток. Психолог допоможе налагодити взаємодію на рівні “зрілий і стабільний дорослий — зрілий стабільний дорослий”, щоб сформувати нові і безконфліктні моделі поведінки між жителями однієї квартири.

Ваші відчуття — “Просто все погано” або “Все навкруги тільки бісить”

Коли життя, начебто, непогане, все є, всього достатьо, але все-одно відчуття, наче все погано, саме психолог зможе знайти справжні і глибинні причини переживань. А вони дійсно є, навіть якщо мозок людини поки що не може їх усвідомити. Вони можуть бути як глибоко психологічними, так і фізичними, пов’язаними зі стартовими проблемами з якимись органами тіла. Тому така консультація має всі шанси не тільки покращити самопочуття, але і зберегти життя.

Ви хочете, але не можете знайти хоча б якесь місце в житті для себе

Часто буває так, що нав’язаний план життя абсолютно не підходить конкретній людині. Вона не відчуває ні реалізованості, ні щастя. Людина не хоче розвиватися у наявній ніші, або йти на шляху до якогось нав’язаного “щастя”. Саме психолог, проаналізувавши людину, може допомогти знайти прийнятні варіанти, які базуються на особистості людини, а не на тому, який у неї статус, родичі, актуальна підготовка і інше.

Алкоголь став вашим супутником по життю

Якщо алкоголь став вашим антидеприсантом, помічником у будь-яких стресових ситуаціях чи навіть снодійним, то це хороший привід звернутися до спеціаліста-психолога. Така ситуація може говорити про проблему, яку точно допоможе вирішити цей спеціаліст: сильна тривожність, самотність, душевний біль, інше.

Ви “закопуєтесь” у роботу (або будь-яку іншу діяльність), щоб відсторонитися від реального світу

Робота, комп’ютерні ігри, інше — все це може бути як непоганою розвагою, так і інструментом для захисту від реальних проблем. Але у другому випадку вони аж ніяк не вирішують депресивні стани, тривожність і інші неприємності, а лише на час маскують їх. А спеціаліст допоможе без зайвого психологічного тиску знайти те, від чого ви “тікаєте”, і перемогти цей стан.

Ваші відношення до їжі неправильне

Розлад харчової поведінки (як переїдання, так і недоїдання) — це дії, які допомагають людині справитися з нервами, стресами і іншим.  Дійсно психологічно здорова людина навряд чи буде травмувати свій організм до рівня анорексії чи булімії. Тому аномальне ставлення до їжі — це одна з ознак того, що терміново потрібно звернутися до психолога.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Коли потрібен психолог