Хто я? Оптиміст чи песиміст?

Більшість досліджень показує, що така характеристика людини, як оптимізм або песимізм — це особливість, яка формується з раннього дитинства. Якщо брати людей вже більш зрілого віку, то можна побачити, що людський соціум складається з:

  • особистостей з переважаючим оптимізмом;
  • особистостей з переважаючим песимізмом;
  • більш тонкого “прошарку” людей зі здоровою дозою реалізму.

Так хто ти і чи настільки важко перейти із одного з двох “полюсів” перших категорій до врівноваженої третьої? Давай розбиратися, що таке оптимізм, песимізм і як вони опинилися чи можуть опинитися частиною твоєї особистості.

Про оптимізм і реалізм, а також окрему людину з її якостями

Сучасні психологічні теорії у своїй більшості схильні до такої думки: оптимістична чи песимістична особистість формується на основі отриманого досвіду у ранньому дитинстві. Пояснюється все приблизно так:

  1. Ті, хто прожив досить передбачуване і стандартне дитинство з адекватною дозою піклування і м’яким вихованням демонструють підвищену довірливість до людей і обставин — а тому, стають оптимістами по життю.
  2. Ті, хто прожив непередбачуване дитинство з великою кількістю проблем, неадекватним вихованням або був “сам по собі”, довіряє людям і обставинам значно менше — а тому, стає песимістом по переважаючій кількості ситуацій.

Варто проаналізувати те, що було у твоєму ранньому дитинстві, щоб чітко зрозуміти, що переважає у особистості і чому формування відношення до світу та оточуючих стало саме таким. Але не варто однозначно стигматизувати себе і песимістичних людей. Як і у будь-чому, важливий баланс тому що:

  • оптимісти більш легко зустрічають труднощі, менш депресивні і більш веселі по життю, але вони ж також більш схильні до необдуманих авантюр і частіше потрапляють у ці ж труднощі;
  • песимісти дуже часто відчувають сумніви, не впевнені у собі і діях, депресивні, але більш стабільні у діяльності, роблять менше необдуманих чи відверто шкідливих дій.

Тому бути особистістю між цими двома категоріями — це дуже вигідно і ефективно. І перейти у розряд реалістів не так вже й важко. Однією з найбільш дієвих порад буде спілкування з людиною, яка знаходить у протилежній категорії.

Оптимізм, як і реалізм — дуже “заразні” якості. Вселяти оптимізм чи песимізм собі чи іншим надто легко, будучи просто поруч. Тому, будучи надмірним оптимістом, спробуй поспілкуватися з песимістом. І навпаки — будучи класичним песимістом, оточи себе одим чи декількома оптимістами.

Беззаперечно, навряд чи ти на 100% зміниш те, що було закладено десятиліття тому. Але внести у особистість долю того, чого не вистачає, буде добре. А можливо, тобі все-таки вдастся перейти у баланс оптиміст/песиміст з невеликим переважанням закладеного в дитинстві. І це вже буде перемогою.

Залишити коментар

Підписатиcя на наші новини та заходи

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Хто я? Оптиміст чи песиміст?