Як вберегти себе від негативу людей?

Навіть найбільш позитивній людині у світі буде дуже важко зберігати свій настрій, якщо навколо неї буде декілька негативних людей. Навіть одна сильна особистість з постійним сильно нав’язливим негативом може порушити твою психологічну стабільність і емоційну рівновагу. Саме тому я вирішив опублікувати цю статтю зі списком порад, які допоможуть вберегти себе від подібного токсичного впливу.

Побудуй чіткі кордони між собою і іншими людьми з їх проблемами

Більшість негативних людей знаходяться у стані невдоволеності і проблем буквально у режимі 24/7. При цьому вони абсолютно втрачають можливість вийти із цього стану, заганяють себе ще глибше у нього, а також “заражають” цим оточуючих. І не позаздриш людям, які вимушені бути поруч, розділяти цей песимізм, надавати підтримку і отруювати своє життя даним станом.

Для того, щоб не потрапити у подібне болото, потрібно побудувати чіткий кордон з великою дистанцією між собою і джерелом проблем у вигляді людини подібного типу. Пам’ятай, що трішки допомоги, порад і мотивації з твого боку буде достатньо. Для цього вистачить від декількох десятків хвилин до години-двух в день (максимум). Все інше — психологічний вампіризм і паразитування на твоїй доброті. 

Людина, яка хоче змінити ситуацію, діє, а не постійно говорить і жаліється.

Запускай моментальний блок від “емоційних вампірів”

Більшість патологічно негативних людей з часом набувають стремління до того, щоб перевести в негатив і оточуючих. Їм або приємно робити близьких такими, як вони, або ж дискомфортно, якщо хтось відчуває себе краще. Тому вони всіма діями, словами, поведінкою будуть провокувати тебе на емоції.

Якщо ти помітив таку тенденцію, варто моментально блокувати спілкування або робити його мінімальним. Якщо відчуваєш бажання відповісти образою на образу, або перейти на крик у відповідь, то просто покинь конфлікт, замовчи, збережи почуття гідності. Старайся помічати першопричини, а не поверхневі характеристики.

Не намагайся змінити людей, які патологічно не міняються

Існує проста істина — є люди, яким дійсно можна допомогти своїми порадами, підтримкою, просто знаходженням поруч. Але також є і ті люди, яким не допоможеш, як не старайся. Не допомагай людям, які не прагнуть до кращого і маніпулюють твоїм альтруїзмом у їх сторону. Контролювати те, що апріорі не контролюється — це погана ідея.

Якщо ти вже не перший тиждень стараєшся, а результату нуль — не потрібно тішити себе надіями на те, що зовсім скоро пощастить і людина виправиться. Вірогідність негативного результату надто більша. Краще сказати прямо цій людині про свої думки і бажання, а також про невдоволеність її поведінкою. І якщо вона варта тебе, то постарається змінитися і без зовнішнього тиску. А якщо ні, то пора буде задуматись над мінімальним можливим рівнем близькості у майбутньому.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як вберегти себе від негативу людей?