Як позбутись токсичних людей?

Хтось стає токсичною людиною через обставини у житті, навіть без власного на те бажання. Деякі являються токсичними “психологічними вампірами” з дитинства. Інші вмикають подібну поведінку час від часу для досягнення власних цілей. Як би там не було, “токсіки” — це люди, які надто часто приносять у життя оточуючих негатив. І навіть тоді, коли це робиться не спеціально, від цього не легше.

У цій статті я дам декілька порад для тих, хто давно шукає дієві методи і поради для того, щоб максимально швидко і не травматично для психіки позбутися токсичних людей, які погіршують враження від життя своєю поведінкою, словами, вчинками.

Основні ознаки того, що поряд з тобою токсична людина

Деяким людям важко зрозуміти, “токсік” біля неї, чи це вона сама себе “накручує”. Вогню піддає також і те, що подібні деструктивні особистості часто займаються газлайтингом і намагаються перекласти провину на жертву. Тим не менш, точно токсичний той, хто:

  • регулярно провокує виникнення твого стресу;
  • без суттєвих причин намагається зіпсувати тобі настрій або підігнати його під його постійну невдоволеність;
  • надто часто критикує твої думки і дії, а також намагається зупинити тебе у починаннях;
  • своїми діями чи заявами провокує упадок сил, відчуття спустошення “на рівному місці”;
  • при будь-яких конфліктах не визнає свою вину, робить винуватим лише вас.

Це лише частина ознак, але наявності хоча б однієї з них достатньо, щоб бити на сполох. 

Основні способи захисту або відсторонення від токсичної людини

Найкращий варіант вирішення проблеми — цілковите дистанціювання від токсичного суб’єкта. Але, нажаль, це далеко не завжди можливо. Токсичною людиною може бути: начальник, рідна людина вдома, колега по роботі чи навчанню, рідні твого партнера.

Розуміючи це, можна зробити один з наступних кроків:

  1. Сформуй емоційну дистанцію між собою і цією людиною — перестань сприймати її слова і дії, як щось, що обов’язково потребує реакції або як щось, що є важливим для тебе, як особистості. Старайся бути нейтральними до вашої взаємодії, як до чогось, що об’єктивно існує, але не буде у твоєму житті постійно. Відносся до людини, як до явища, а не як до повноцінної особистості.
  1. Перестань спорити — токсичній людині дуже важко щось довести. Які б аргументи ти не надали, у її очах ти завжди будеш винуватим, дурним, неправим і так далі. З точки зору емоційної стабільності і здоров’я краще залишити токсичній людині її відчуття правоти, і нехай вона ним пишається, не заважаючи тобі жити.
  1. Продумуй вашу взаємодію наперед — якщо ти точно впевнений у майбутній тяжкій розмові, конфліктній ситуації, то продумай все наперед. Так ти не втратиш контроль над ситуацією, не впадеш в емоційність, скажеш те, що треба, і виб’єш маніпулятивні інструменти з рук токсичної людини.
  1. Мінімізуй спілкування — відмовся від постійної взаємодії, наскільки б близькою людиною не була ця особа. Нічого особистого — тільки робота / навчання (для колег). Нічого особистого — тільки вимушена взаємодія (для близьких токсичних людей).

Цих декількох порад тобі вистачить для того, щоб позбутися токсичної людини, або ж для того, щоб вибити з-під неї стілець, і не дати змоги бути токсично-шкідливою у майбутньому.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як позбутись токсичних людей?