Як пережити втрату близької людини: поради психолога

Смерть близької людини  — це велике психологічне випробування для будь-кого. Ця ситуація часто перевертає світ і розділяє життя на відрізки “до” та “після”. У таких ситуаціях досить часто потрібна допомога психолога, тому я вирішив поділитися рядом дієвих порад для читачів, які знаходяться у подібній ситуації. Ці поради дозволять пережити утрату без суттєвої шкоди для психіки і без тривалої втрати здатності жити повним життям далі.

Дайте собі право на емоції

Перше, що потрібно зрозуміти, це те, що ви маєте повне право на емоції і емоційний виплеск. Не думайте ні про що, схоже на сором, або необхідність бути “залізною людиною” на очках інших. Горе, сльози і переживання — це нормально. Все це повинно бути і зайняти свій час.

І ці емоції краще пережити у невеликій відпустці від роботи або у перерві від іншого типу діяльності. При цьому важливо не засиджуватися надто довго. Перехід від зрозумілого горя до рутинних занять також знадобиться у свій час, і допоможе з менш емоційними переживаннями у майбутньому.

Не віддаляйтеся від людей

Перебування у соціумі чи у группах людей, спілкування з близькими і рідними — це те, що допоможе, як ніколи раніше. Люди, як соціальні істоти, найкраще почувають себе у колективах однодумців. А ваші близькі, друзі чи товариші — це ті, хто, як мінімум, вислухає. А можливо, надасть нові сили своєю психологічною підтримкою.

Поступово повертайтесь до звичного життя

Якими б сильними не були переживання, дозвольте собі поступово повернутися до минулого ритму життя. Гуляйте, ходіть у гості, відпочивайте з друзями, займайтесь хобі або спортом. Все це допоможе зрозуміти, що життя продовжується і ви можете бути собою навіть після суттєвої втрати. Все це надасть багато нових позитивних емоцій, у яких багато хто собі відмовляє через почуття провини. Але залишатися у вічному горі — це найгірше, що можна зробити з точки зору вшанування втраченої людини.

Замініть погані думки діяльністю

Навантажте себе помірною, але помітною кількістю рутинних справ. Чим більше потрібно зробити — тим менше приводів для поганих думок. І тим більше планів, які стосуються зовсім іншої сторони життя. Ремонт квартири, читання книг, вивчення мов і таке інше завантажить вас чимось корисним і розвантажить від деструктивних думок.

І головне — памятайте, що час являється тим фактором, який дійсно лікує будь-які травми. Не думайте, що біль буде настільки сильним довго або навіть все життя. Все мине. І найбільш сильними емоціями залишаться тільки позитивні згадки про важливу для вас людину.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як пережити втрату близької людини: поради психолога