Як не піддаватися паніці під час війни

В країні вже третій місяць йде війна проти військ окупантів. Велика кількість людей адаптувалася, деякі стараються її не помічати. Але значна кількість українців намагається втриматися на рівні між спокоєм і панікою. Особливо це стосується регіонів, котрі потерпають від постійних обстрілів або знаходяться під перманентною загрозою чергової хвилі вторгнення.

Постійне і відчутне почуття тривожності, у якому вимушені перебувати українці, являється досить шкідливим для здоров’я. Воно може призвести до виникнення стійких психічних розладів. 

Тому я вирішив дати читачам блогу ряд порад, які допоможуть пом’якшити перебування у епіцентрі актуального конфлікту.

Інформаційний детокс: досить слідкувати за всіма перипетіями війни

Люди досить часто недооцінюють вплив інформації на власне життя та здоров’я. Постійне навантаження даними створює як головний біль, так і багато інших проблем. Згадайте себе після багатогодинних сеансів у будь-яких соціальних мережах — це виснажує і забирає всі сили.

А якщо замість перегляду рутинних відео і статей почати годувати свій мозок інформацією про дії агресора, то він не скаже вам “дякую”. Особливо якщо статті готували спеціально, щоб викликати шок.

Глобальні і важливі події ви не пропустите. Вам повідомлять про це як не знайомі, так рідні. А все інше не настільки важливе, щоб слідкувати за цим на постійній основі. Особливо з джерел, які не на 100% професійні і офіційні.

20-30 хвилин на перегляд основних новин в день — оптимальний варіант. Також раджу читати лише 2-3 основних і дійсно офіційних джерела масової інформації. Інше — це розвага, яка на дистанції шкодить здоров’ю.

Плани на майбутнє — не дивлячись ні на що

Наявність планів на майбутнє, а також хоча б повільний рух до їх здійснення (як і в мирний період) — це те, що підтримує вас у тонусі і допомагає забути про проблеми сьогодення. 

Той, хто повертається на шлях до цілей, котрі були до війни, має набагато менше приводів думати про проблеми, вирішення яких йому недоступне. До того ж, така людина має значно менше шансів поринути у безкінечні думки про те, що “все пропало” і “життя більше не буде таким, як раніше”.

Турбота про когось — мінус власна турбота

Допомога комусь іншому (не важливо, тварина це чи людина) — це дійсно дієвий спосіб для того, щоб заспокоїтися і перестати турбуватися. Це заспокоює, відкидає погані думки, які стосується особисто вас і допомагає подивитися на реалії під іншим кутом, абсолютно не зацикленим на тому, що відбувається з вами і у вашій голові.

Побутова активність заспокоює

Навіть якщо немає якихось глобальних цілей, завдань або роботи, непогано допомагає дрібна побутова активність. Займіться чимось, що доступне вдома: зробіть прибирання, помийте посуд, зробіть перестановку у кімнаті, займіться будь-якою спортивною активністю.

Це допоможе позбутися як психофізичної напруги у тілі, так і тривожності.

Алкоголь не зможе заспокоїти і матиме зворотній ефект

Відмовтесь від алкоголю, як інструменту для захисту психіки. На початку він може розслабити, але потім настає час, коли ви стаєте ще більш емоційно вразливим. А тоді будь-яка новина чи думка може посилити тривогу в рази, навіть у порівнянні з тою ж ситуацію без алкогольного сп’яніння.

Здоровий спосіб життя — основа як фізичної, так і психологічної стабільності

Виконання звичайних порад зі: здоровим 7(8)-годинним сном, здоровою їжею і адекватним рівнем фізичної активності (хоча б ходьби) створить міцну основу для того, щоб не піддаватися паніці у будь-яких ситуаціях.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Як не піддаватися паніці під час війни