Чому почуття з роками минають?

Сила почуттів з часом минає — це проста істина, з якою важко сперечатися. Як би хтось не доводив протилежне, навряд чи він зможе прирівняти ті взаємовідносини, які були у нього на початку стосунків з партнером, і через роки. А все тому що людина — це психобіологічна істота, більшість емоцій якої дуже сильно залежать від хімічних речовин, які виробляються у тілі.

У цій статті я розкажу, чому саме почуття втрачають гостроту незважаючи на бажання конкретної людини, дам розуміння того, як гострота може перейти в щось інше і не менш якісне, а також дам поради тим, хто, все-таки, хоче підтримувати пристрасть як можна довше.

Чому почуття втрачають гостроту

Нейромедіатор дофамін (біологічно активна хімічна речовина у тілі людини) — це основний інструмент, який мотивує мозок людини рухатися до своїх бажань і цілей. Він же регулює силу інстинкту розмноження, яка переростає у чітке бажання отримати близькість з тією чи іншою людиною.

На початковому етапі знайомства і стосунків вироблення дофаміну дуже високе, що формує у нас сильне відчуття потягу до людини, закоханості, кохання. Через це можна навіть втратити інтерес до будь-чого, крім партнера.

Але з часом партнер переходить у розряд стабільно близької людини, яка завжди під рукою. Дофаміну стає менше, мотивації також. Люди інтерпретують це, як момент зникнення почуттів, хоча хоча нейромедіатор все ще виділятиметься, але не у тих кількостях.

Видозміна почуттів, які базуються на стабільній симпатії

Але зміна типу почуттів — це не завжди погано. Справа у тому, що у момент падіння дофаміну починають діяти гормони, які формують білет у щасливе, стабільне і розмірене сімейне життя. Якщо не кинути стосунки і не податися на пошуки когось іншого, то:

  • у жінок активно виробляється окситоцин, який відповідає за материнські почуття і інстинкти;
  • у чоловіків — вазопресин, який “запускає” роль батька сім’ї, активує турботу, а також агресію по відношенню до інших претендентів на партнерку.

Дуже часто “стрибки” цих гормонів відбуваються майже одразу після народження дітей. Через це сильно падає дофамін і люди сильно помічають видозміну відносин.

Інструменти для підтримання яскравості почуттів

Але є і ряд порад, які допоможуть підтримувати хороший рівень дофаміну, який буде у рівновазі з окситоцином/вазопресином для цього:

  1. Не робіть секс надто доступним у відносинах, грайте у недоступність, стимулюючи вироблення дофаміну.
  2. Займайтесь спільними справами, діляться досвідом, розвивайтесь — це закріплює любов і пристрасть.
  3. Постійно робіть разом щось нове, даруйте несподівані нові подарунки і емоції.
  4. Пробуйте екстримальні (у міру) розваги разом, це стимулює вироблення дофаміну у моменти, коли після страху потрібно заспокоїтися.
  5. Частіше разом смійтеся — дофамін дуже пов’язаний з позитивними емоціями, тому люди часто закохуються у тих, в кого гарне почуття гумору.

Залишити коментар

Адреса
Адреса
м. Львів, вул. Чорновола 63, офіс 200
Телефон
Телефон
facebook
instagram
youtube
telegram
viber
Чому почуття з роками минають?